"Chorwaci nazywają swoją ojczyznę, powtarzając pierwszy wers hymnu narodowego, „piękną naszą”. Chorwacja to państwo o granicach otwartych, prostych formalnościach odprawy celnej, spokojny kraj, pełen szacunku wobec własnych gości. Turyści odwiedzają Chorwację przez cały rok. Kraj ten może pochwalić się takimi walorami jak: czyste wybrzeże z mnóstwem wysp, ciepłe morze, setki możliwych aktywności-od zwiedzania przez nurkowanie, żeglarstwo, surfing; wreszcie dostępne są tam wszystkie opcje zakwaterowania i dojazdu.

Chorwacja to także liczne ślady historii zamknięte w starożytnych ruinach, zabytkowych miastach, takich jak Dubrownik, Pula, Hvar. Jak niewiele krajów Europy mała Chorwacja mieści w sobie bogactwo zdolne zadowolić rozmaite gusta. Już samo to, że spotykają się tu dwie strefy klimatyczne (kontynentalna i śródziemnomorska) powoduje ogromne zróżnicowanie terenu, flory i fauny, a nawet usposobienia i mentalności mieszkańców. Szczególną atrakcję stanowią wyspy, które będąc przez stulecia odrębnym światem wytworzyły niepowtarzalny charakter."

 

Tekst pochodzi ze strony  www.szkola.aquademia.info

 

 

 

Vodice

 

Vodice - hotel Punta

 

Vodice - hotel Punta

 

 
Wszystkie teksty i zdjęcia należą do własciciela tej strony i ich twórców  - kopiowanie dozwolone z podaniem pochodzenia treści.
strona główna :: twórczość :: foto :: la, la, la... :: L. Kotwicz :: realizacje :: polecam :: kontakt